domů čištění koberců ceník služeb často kladené dotazy objednávka kontakt
 
  banner
English version
 
 
Menu
sprator

Kontakt NON-STOP:

+420 774 359 907

Proč právě my?

Nejnovější články

Úklid kuchyně.

Čistá kuchyně by měla být základ pro př&iac...

Nezapomínejte čistit střechu

Ačkoliv si to spousta lidí neuvědomuje, pravidelné...

Mytí fasád

Plísně, řasy, smog a jiné nečistoty jsou potencion&...

Mytí fasád

Ze dne 8.9.2014, v kategorii Články

Plísně, řasy, smog a jiné nečistoty jsou potencionálními „útočníky“ pro naše fasády. Další nepříjemnosti dokážou udělat sprejeři, zejména ti, kteří nerespektují majitele budov, a jiných objektů.

Jednou z hlavních a již zmíněnou nepříjemností, která se na fasádě dokáže vytvořit je plíseň. Plíseň netvoří na zdi pouze estetickou vadu. Lidem trpícím astmatem může přidělat veliké starosti. Důvody proč se tedy pustit do čištění fasád jsou hned 3 – zdraví, estetický dojem a neméně důležitá životnost budovy.

Není nejlepší nápad čistit fasádu mechanicky, a to vysokotlakým čističem. Spíše,  než ulehčení práce a vyčištění povrchu, dokáže nadělat starosti. Může dojít k porušení fasády a svůj účel – odstranění plísně, řas –nesplní, poněvadž spóry tento „útok“ přežijí.

Doporučuje se, aby se čištění fasády, nátěry, postřiky prováděly jen v příznivých podmínkách, které panují nejčastěji od jara do podzimu (čištění by se nemělo provádět v teplotě pod 5°C a ve sněhu).

Fungicidní prostředky jsou asi nejvíce používané přípravky na hubení plísní a řas. Aplikace těchto přípravků je velmi jednoduchá ,neboť se po použití na fasádu nechají cca 30 minut působit. Poté  by měly být řasy již úplně zlikvidované, což se dá poznat tak, že zčernají.  Poté se aplikuje saponát a mírně se fasáda navlhčí. Na konec se fasáda opláchne.

V případě atmosférických nečistot je postup velmi podobný. Nejdříve se na fasádu nanese přípravek- roztok, který se nechá působit a na konec se fasáda umyje.

Na místo čištění mohou být dost často povoláni vyškolení pracovníci s technikou a to v případě, je-li budova vysoká.

Málokdy a málokde člověk uvidí grafitti, které je opravdu povedené. Avšak i ti tvoří povětšinou na soukromých, či státních majetcích, a proto musí majitelé bojovat s odstraněním malůvek. Dnes existuje tzv. metoda „vacublasting“, která je jak šetrná, tak dokáže, bez rozmazávání, odstranit grafitti.

Co lze určitě také ocenit je to, že při užití této metody je to, že proces je zcela bezprašný, tichý a šetrný k okolí – životnímu prostředí. Zcela zjednodušeně se jedná o nanášení jemného granulátu – abraziva, který je ihned po dopadu na čištěny povrch zachytáván do zásobníku, ve kterém se odděluje nečistota od granulátu.

Nicméně,  stále se jedná o mechanický způsob, a tak může dojít k narušení struktury a povrchových vlastností fasádních desek (hydrofobní nátěr…).

 
   
ČištěníKoberce.eu 2018 | Mapa stránek | Všichni partneři | Spolupráce | Technologie pro inteligentní dům. Poradíme vám s vaším projektem. Perfektní úklid Ksena s.r.o. Úklidová firma Praha | Pravidelný i nepravidelný úklid domácností a kanceláří | Zajistíme pro Vás úklid bytů , domů, kanceláří i průmyslových objektů! | Nabízíme čištění koberců moderní technikou za skvělé ceny | Nabízíme čištění koberců pomocí moderních technologií | Provádíme kvalitní čištění koberců v Brně a okolí | Čištění koberců a čalounění v domácnostech i firmách přímo u zákazníků. |