domů čištění koberců ceník služeb často kladené dotazy objednávka kontakt
 
  banner
English version
 
 
Menu
sprator

Kontakt NON-STOP:

+420 774 359 907

Proč právě my?

Nejnovější články

Úklid kuchyně.

Čistá kuchyně by měla být základ pro př&iac...

Nezapomínejte čistit střechu

Ačkoliv si to spousta lidí neuvědomuje, pravidelné...

Mytí fasád

Plísně, řasy, smog a jiné nečistoty jsou potencion&...

Úklid kuchyně.

Ze dne 2.12.2014, v kategorii Články

Čistá kuchyně by měla být základ pro přípravu těch nejrůznějších gurmánských pokrmů a jídel. Kuchyně má na rozdíl od jiných místností tu nevýhodu, že zde dochází ke kontaktu s jídlem a je mnohem těžší udržovat ji v čistotě.

I úklid má svá nepsaná pravidla. Mezi ně například patří to, že bychom neměli nejdříve vytírat a poté se zbavovat pavučin ze stropu. Jedno z těchto nepsaných pravidel tedy je, uklízet nejdříve od stropu a postupně k podlaze.

Není nijak zvlášť velkým tajemstvím, že místo, kde se nachází velké množství bakterií, je houbička. Houbička nám slouží k mytí nádobí, omytí linky, sporáku a všeho možného. Zachycené jídlo, spolu s vlhkostí a teplem doslova lákají bakterie. Proto bychom měli pravidelně měnit jak houbičky, tak i utěrky.

Vodní kámen je nejspíše noční můrou každé hospodyňky. Tvoří se rychle, a ač existují v dnešní době přípravky, díky kterým je odstranění jednodušší, i tak nám to zabere čas. Metod jak se zbavit vodního kamene je několik – mnozí preferují účinnou chemii, jiní neméně účinnou octovou vodu.

Pořádně vrásky na čele nám dokáže udělat také sporák a trouba a to především v případě, kdy se ho zevnitř lidská ruka ještě nedotkla. Proto je dobré pamatovat na radu „ necháme-li nečistotu, spáleniny a mastnotu zaschnout, jde poté vyčistit mnohem hůře, než kdybychom se o to pokoušeli za čerstva.“

Lednice je taktéž velmi podstatná část každé kuchyně. Uchováváme-li v ní jídlo (což nejspíše ano, neboť je k tomu určená J), měli bychom o ni pečovat. Prošlé jídlo, zeleninové boxy, čištění polic – základ čisté lednice.

Úklid kuchyně je dřina a je dobré si to předem uvědomit a pouštět se do úklidu s vědomím, že to bude trvat delší dobu.

Již zmíněná octová voda je využívána především těmi, co se chtějí vyhnout kontaktu s dráždivou chemií. Nicméně daleko účinnější a zároveň bez zápachu je parní čištění. Díky parnímu čističi lze vyčistit i těžko přístupná místa, neboť vycházející pára se dostane, kam chcete.

 
   
ČištěníKoberce.eu 2018 | Mapa stránek | Všichni partneři | Spolupráce | Technologie pro inteligentní dům. Poradíme vám s vaším projektem. Perfektní úklid Ksena s.r.o. Úklidová firma Praha | Pravidelný i nepravidelný úklid domácností a kanceláří | Zajistíme pro Vás úklid bytů , domů, kanceláří i průmyslových objektů! | Nabízíme čištění koberců moderní technikou za skvělé ceny | Nabízíme čištění koberců pomocí moderních technologií | Provádíme kvalitní čištění koberců v Brně a okolí | Čištění koberců a čalounění v domácnostech i firmách přímo u zákazníků. |